İnsanın dünyada en rahat ettiği yer olan evini güzelleştirmek için para harcanması gerektiğini kim söylemiş? Yaratıcı fikirler ve biraz hayal gücü ile yaşadığınız mekanı yenileyebilirsiniz. Üstelik bu çok zevk alınacak bir iştir. Evinizle uğraşmak için emekli olmayı beklemeniz gerekmiyor. Bir iki değişiklik size her yaşta iyi gelecektir.

Dekorasyon tanımının temeli uyuma dayanır. Renklerin, eşyaların birbirleri ile olan genel uyumunu bu arada pek göz ardı etmeyin. Ama annelerimizin aldığı ağır misafir odası takımları kaç kere kullanıldı? Bu mobilya takımı merakından vazgeçtikçe rahatlığın da keyfini çıkarmaya başlayacaksınız. Zaten ev yenileme ekonomik şekilde nasıl yapılır sorusunun yanıtı buradan başlıyor.

Eski Eşyaları Satın Almadan Yenilemek

Zevkli Dekorasyon İçin Bol Para Harcamak Gerekmiyor

Zevkli Dekorasyon İçin Bol Para Harcamak Gerekmiyor

Koltukları yenilemek yeni koltuk takımı almak değildir. Dilediğinizce seçeceğiniz örtülerle onları değiştirebilirsiniz. Buldan bezi kumaşından yapılan döşemelik örtüler hem rahat hem şıktır. Ya da bol renkli, otantik görünüşlü örtüler seçilebilir. Bunlara uygun olan perdeler ile yaşadığınız mekan tepeden tırnağa değişecektir. Bu tercih yeni bir takımın yarı fiyatını bile bulmaz. Evin duvarlarını bolca çerçeve ile renklendirmek de düşünülebilir. Koridorlar, merdiven boşlukları bu iş ideal yerlerdir. Eşyaları değişik amaçlarla kullanmayı da deneyin. Bir işe yaramayan üç basamaklı bahçe merdiveni boyanınca yatağınızın başucuna konacak üç bölümlü bir sehpaya neden dönüşmesin ki?

Hanımlar eşyaları değişik amaçlarla kullanmakta daha yetenekliler. Çok değişik malzemeyi rafa çeviren ya da kuş kafesini boyayarak tabak dolabına dönüştüren, kafesin dışına da çay fincanlarını asan hanımlar var bu dünyada.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*