Yeni evlilerin büyük heveslerle beğenip aldıkları mobilyalar kısa süre sonra fiyaskoyla sonuçlanabiliyor. Çünkü genellikle sadece modele bağlı seçimler yapılıyor. Oysa yemek odası takımları alırken dikkat edilecekler arasında en önemli husus mobilyanın modeli değil kalitesi.

Yemek Odası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek Odası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir yemek odası takımının en önemli öğesi yemek masasıdır. Yemek odası takımları alırken dikkat edileceklerin başında yemek masasının imal edildiği ağacın kalitesi hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Kalitesiz ağaçlardan imal edilmiş bir masayı ekonomik olduğu için almak size daha pahalıya mal olabilir. Çünkü en iyi ihtimalle birkaç ay sonra masanın bacakları sallanmaya başlayacaktır.

Masanın boyunu da kontrolden geçirmelisiniz. Sandalyeleri ile boyu arasındaki mesafenin ideal ölçülerde olması gerekiyor. Bu arada sandalyeleri kumaş ile kaplı ise, kumaşın kolay deforme olmayan bir türden olmasına dikkat edin.

Boya ve cila da yemek odası takımları alırken dikkat edilecekler listesinin önemli bir maddesi. İmalatta kullanılan boya ve cilanın toksik madde içermediğini kontrol etmeniz gerekiyor. Mobilya ile sağlık arasında sıkı bir ilişki olduğunu unutmayın.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*