Siyah rengi her zaman güçlü ve otoriter bir renk olarak ön plana çıkmıştır. Kişiye özgüven aşılayan ve asil bir duruş sağlayan bu rengi perdelerde de kullanabilirsiniz.

siyah perde modelleri

siyah perde modelleri

Ev dekorasyonlarında sık kullanılan renklerden biri olan siyahı perdelerinizde kullanmak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmelisiniz.

Siyah perdeleriniz öncelikle evinizdeki genel dekorasyon ile büyük bir uyum içerisinde olmalıdır. Siyah rengi ışığı geçirmeyen ve kapatan bir renk olduğu için ışık almayan odalarda kullanılmamalıdır.

siyah tül

siyah tül

Mobilyaların Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Aynı sebeplerden dolayı siyah renkli perdeleri yatak odalarınızda kullanmamalısınız. Siyah renkli perdeleri parlak renklerden oluşan detaylar ile tamamladığınız zaman mükemmel bir uyum elde edebilirsiniz.

Siyah renkli perde kullanılan mekanlarda açık renkli duvar boyaları ya da ışıltılı bir tasarıma sahip duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Siyah baskın bir renk tonu olduğu için odayı boğmayacak ve kapatmayacak şekilde kullanılması için açık renklerin kullanılması önemlidir.

siyah perde

siyah perde

Koltuk takımlarınızı gri, beyaz, krem rengi ve bej renginde seçerseniz siyah perdeleriniz ile birlikte şık bir bütünlük ve renk uyumu elde edebilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*