Evlerinizde hep aynı dekorasyon stillerini uygulamaktan sıkıldıysanız rustik ev dekorasyonu stillerini deneyebilirsiniz. Tamamen doğallığın ve keyifli bir atmosferin simgesi olan bu dekorasyon stilinde doğal ağaç dalları, örgülü battaniyeler, ahşap mobilyalar, etnik desenler ve sepetler sık sık yer alıyor.

dekorasyon

dekorasyon

Rustik ev dekorasyonunu evlerinizde uygulayabilmek için ilk olarak doğallığa dönüş felsefesini benimsemiş olmanız gerekiyor. Modern ve gösterişli bir dekorasyon stili elde etmek istiyorsanız da bu dekorasyon stilinizden uzak durmanızda yarar var diyebiliriz.

rustik ev dekorasyonu

rustik ev dekorasyonu

Doğada yer alan ve işlenmemiş tüm parçaları kullanabileceğiniz rustik ev dekorasyonunu yaparken eskimiş olan tüm eşyaları kullanabilirsiniz. Tüketmeden üretmeyi seviyorsanız ve dönüşüme destek olmak size mantıklı geliyor ise evlerinizi değiştirmeye başlayabilirsiniz.

İkinci El Eşyalar Kullanabilirsiniz

Bu stili evinizde daha derinden hissetmek istiyorsanız pek çok kişinin yaptığı gibi tavanlarınızı ahşap ile kaplatabilirsiniz. Doğaya ait olan renkleri dekorasyonunuzda kullanarak dikkat çekici renklerden uzak durmalısınız. Toprak renkleri ve tonlarındaki tüm renkleri ağırlıklı olarak mekanlarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca ikinci el eşyalar satan yerlere de rustik ev dekorasyonu stillerinizi hareketlendirebilmek için bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*