Kimi zaman hayatın gittikçe zevksiz ve renksiz bir hal aldığını hissederiz. Böyle zamanlarda özellikle mobilyalarımızın ve içinde bulunduğumuz mekanın renkleri psikolojimiz açısından önemli roller oynamaktadırlar.

Renkli Mobilyalar

Renkli Mobilyalar

Kış aylarının da gelmesiyle evde geçirdiğimiz vaktin artması, dışarıda yapılabilecek aktivitelerin azalması ve özellikle İzmir, İstanbul gibi metropol şehirlerde oturmayanlar için sıkıcı bir hal almaya başlayan kent yaşamı nedeniyle zaman zaman daraldığınızı ve mutsuzlaştığınızı hissedebilirsiniz.

Renkli Mobilya Seçimi

Böyle zamanlarda evlerini dekore ettirmek isteyen insanlar genellikle daha canlı renklerin hakim olduğu renkli mobilyalar ile evlerini dekore etmeyi tercih etmektedirler. Ancak bu renk seçimleri doğru şekilde yapılmazsa kısa süre içerisinde evinizin içinde yorucu bir atmosfer oluşturarak, bir türlü dinlenme ve huzur hissine kavuşamamanıza sebep olabilmektedirler. Konunun uzmanları, renkli mobilyalar seçerken, mümkün olduğunca parlak renklerden uzak durmaya çalışılması gerektiğini ve renkli mobilyalar koyulacak odaların duvarlarının mümkün olduğunca beyaz ve tonlarında boyanması gerektiğini belirtiyor. Bu nedenle eğer duvarlarınızda koyu tonlar hakim ise, bordo, lacivert gibi koyu renkleri tercih ederek, evinizde hem bir canlılık ve farklılık yaratabilir hem de psikolojik olarak dinlenme hissine daha kolay ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*