Yapılan araştırmalara göre beğendiğiniz, kullanmaktan zevk aldığınız renkler kişilik hakkında da bilgi veren gizli güçlerdir. Kişilerin en beğendiği renk olarak tescillenip karakteri hakkında ciddi bilgiler veren renkler, iç yaşam hakkında da bizlere bilgi sunan en çarpıcı araçtır.

Hangi Renk Hangi Karakteri İşaret Eder?

Siyah, genellikle renk olarak kabul edilmeyip hiçliği yokluğu çağrıştırır. Yas dönemlerinde siyahın tercih edilişi de bu nedenden kaynaklanıyor. Peki, bu rengi günlük yaşamında tercih edenlerin karakteri nedir? Siyah renk bireysellik, lider olma çabası ve bağımsızlığın baskın olduğu renk olarak kabul ediliyor.

Sarı renk daha sıcak tonlu bir renk olduğundan cana yakın insanların yoğun olarak kullanmayı tercih ettiği bir renk olarak açıklanır. Lükse düşkün olan sarı tutkunları başarı için de ellerinden geleni yaparlar.

Renkler Karakterinizi Hakkında Bilgi Veriyor!

Renkler Karakterinizi Hakkında Bilgi Veriyor!

Platin rengi sarıya göre daha fazla sıcak etki taşır.İdealizm ve de iyimser insanlar bu renk tonu ile daha net anlaşılırlar.

Beyaz tüm renklerin doğumu olarak nitelendirilen beyaz her ne kadar masum bir renk olsa da karakter analizinde çift anlamlı bir renktir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*