Havaların soğumasıyla birlikte kışlık tekstil ürünleri mağazalardaki yerlerini aldı.Tekstil dünyasının  hem kullanım amaçlı hem de yatak odaları için dekoratif amaçlı tercih edilen ürünleri arasında pike takımları bulunmakta. Özellikle mevsimsel geçişler sırasında yatak odalarının vazgeçilmesi olan pike takımlarını daha yakından tanıyalım. Pike takımlarında şöyle bir ayrım söz konusu yaz aylarında daha çok çiçekli, canlı renkler ve bu yılın modasına ilave olarak tüm örtüyü kaplayacak şekilde kocaman çiçekler kullanılıyor. Kış aylarında ise daha çok geometrik şekiller, sonbahar tonları ağırlıklı olarak kullanılıyor.

Her mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz pike takımları, uyku sırasında üzerinizde bir ağırlık olmasını da engelleyeceği için daha rahat ve daha sağlıklı uyumanıza yardımcı olacaktır.

Yumuşaklık Rahatlık Konfor 

Pike Takımları Dünyası

Pike Takımları Dünyası

Pike takımı dört mevsim kullanabileceğiniz bir üründür. Bu yüzden pike takımı alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olacak; yaz için çok kalın olmayan, tüy yerine sentetik boya kaplamalı ya da tay tüyü adıyla bildiğimiz kumaşları tercih etmelisiniz kış aylarında ise bunun tersi olarak kalın, kadife kaplamalı ya da tüylü kumaşlar kullanılmalı. Kırışmayan kumaş özelliği ise her mevsim pikelerde anahtar kelimeniz olmalı. Pike takımında önemli noktalardan biri de kalite aynı üründe kaliteyi, yumuşaklığı, rahatlığı, konforu, uygun fiyatı,  hafifliği bulmanız gerekecek.

Kullanım Sırasında..

Kullanım sırasında ise dikkat etmeniz gereken şeylerin başında düşük sıcaklıkta yıkamanız gerektiği içerisinde sentetik karışımı olduğu için kırışma özelliği yüksektir. Etiketinde yazan talimatların dışına çıkmazsanız pikelerinizi uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*