Paslanmaz çelik sanayide kullanılan en güçlü çelik türüdür. En az yüzde 11 krom içeren bu çelik türü oldukça dayanıklı ve sağlamdır. Sanayinin birçok alanında kullanılan pasa dayanıklı çelik ürünlerin üzerinde bulunan oksit tabakası çeliği korozyona karşı korur. Fiyat bakımından diğer çeliklere göre daha pahalı olan pasa dayanıklı çelik ürünler uzun ömürlü olması nedeniyle sanayinin vazgeçilmez unsuru olmaya devam ediyor.

paslanmaz modelleri

paslanmaz modelleri

Paslanmaz Çelik Neden Daha Dayanıklıdır

Korozyona karşı üstün dayanıklılık göstermesi kullanıldığı alanda uzun ömürlü olmasını sağlar. Yüksek ve düşük sıcaklıkta kullanılabilir. Bu nedenle kullanım alanı oldukça geniştir. Ürün imalat aşamasında kullanılabilir olması çeliği sanayinin temel taşlarından biri haline getirmiştir.

Mekanik olarak da yüksek dayanıklılık özelliğine sahiptir. Temiz ve parlak bir görünüme sahip olması hijyen gerektiren alanlarda kullanılmasının yolunu açmıştır. Diğer çelik türlerine göre daha uzun ömürlü olması hem üretim aşamasında hem de kullanım aşamasında ekonomik tasarruf sağlar. Estetik olarak güzel bir görünüme sahip olması nedeniyle dekoratif çalışmalarda da kullanılır.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*