Muhteşem Yüzyıl dizisi ile başlayan Osmanlı tarzı yaşama ilgi kendini evlerde de göstermeye başladı. İşçiliğe önem veren ve her aksesuarı eşsiz olma özelliği taşıyan Osmanlı tipi dekorasyonlar evlerde o yılların lüksünü ve şatafatını yaşatıyor.

Osmanlı Stili Yatak Odası

Osmanlı Stili Yatak Odası

Özellikle Osmanlı tarzı yatak odaları çok revaçta. Eskitme mobilyalar, cibinlik tarzı yataklar, oymalı, işlemeli ayna kenarları, yatak başları ve koltuklar, eski tip abajurlar Osmanlı yatak odası tarzını en iyi gösteren ürünler arasında.

Osmanlı Tarzı Yatak Odası Takımları

Osmanlı Tarzı Yatak Odası Takımları

Yatak yapım malzemesi olarak ahşap en başta geliyor. Ahşabın doğal dokunuş hissi yataklara doğanın tazeliğini getirmeyi başarıyor. Yatak başları derin oymalı ve bazı yatak başlarında tercihe göre yükselti kullanılabiliyor. Yatak üstlerinde cibinlikler de size kendinizi sultanlar gibi hissetmenizi sağlayacak bir detay sunuyor.

Osmanlı Tarzı Yatak Odası

Osmanlı Tarzı Yatak Odası

Ayrıca hafif ve yatağı kapatabilen perdeler uyurken sinek tarzı haşerelerden korunmanızı da sağlıyor. Oda içinde kenarları işlemeli dev aynalar dikkat çekici. Bu tip aynaların kenarları metal işlemeler ile döşenmiş durumda ve çok raflı bir makyaj masası ile beraber konuşlandırılmış.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*