Ofis dekorasyonu yapılırken ilk önce çalışma masalarının yerleştirilmesi gereklidir. Ofis içerisinde yer alan kişilerin bütün işlerini halledeceği çalışma masaları, bu dekorasyon içerisinde yer alan en önemli parçadır.

Çalışma masalarını uygun bir şekilde yerleştirebilmek için ışıktan en etkili biçimde yararlanabileceğiniz noktaları seçmelisiniz. Masanın boyutu ise çalışan kişinin sık sık kalkarak uzanabilmesini gerektirecek kadar uzun olmamalıdır. Tüm eşyaların düzenli bir şekilde üzerinde yer alabileceği ve çalışanların işlevsel olarak kullanabileceği modeller seçilmelidir.

ofis

ofis

Ofisinize gelen misafirlerinizi ağırlayacağınız koltukları ise son derece rahat ve konforlu olanlardan seçmelisiniz. Fakat aşırıya kaçtığınız takdirde görüşmelerinizin daha uzun sürmesine yol açabilirsiniz.

Ofis Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Dekorasyon içerisinde sadelik her zaman ön planda olmalıdır. Çalışanların dikkatini dağıtabilecek özelliklere sahip olan mobilyalardan ve aksesuarlardan uzak durulmalıdır. Bilgisayar ve evraklar ile uzun vakit geçirilecek olan ofislerde aydınlatma uygulamalarının da sağlıklı bir şekilde yapılması gereklidir.

ofis dekoru

ofis dekoru

Güneş ışığını iyi bir şekilde alabilen ve aydınlatma ürünlerinin doğru şekilde monte edildiği ofisler çalışanların gözlerini yormadan çalışabilmelerini sağlayacaktır.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*