Ofiste geçirilen zaman çoğu kişinin büyük bir zamanını almaktadır. Yoğun iş dönemlerinde uzayan mesailer ve çalışma saatleri ile birlikte bütün bir gün bile ofiste geçebilir. Bu sebeple ofis dekorasyonunda çeşitli aksesuarların doğru biçimde kullanılması iş motivasyonunun artması için önemlidir.

ofis aksesuarları

ofis aksesuarları

Ofiste hareketli ve canlı bir görünüm elde edebilmek personellerin daha aktif olmalarını sağlayacaktır. Aksesuar renklerinde yeşil gibi dinlendirici ve rahatlatıcı etkiye sahip renklerden kesinlikle uzak durulması gereklidir. Kahverengi ve gri gibi daraltıcı renklerden de motivasyonun düşmemesi için uzak durulmalıdır.

Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Işıklandırmalar ofis dekorasyonu için önemlidir. Aydınlatma ürünlerini destekleyebilmesi için masaların üzerinde renkli notlar tutulması, ajanda ve takvim olması, termos ve bardak gibi kişisel araçların yer alması aydınlatmanın canlılığını dışarıya yansıtacaktır. Masanızı uygun bir şekilde süslerseniz daha enerjik bir ortam yaratmış olursunuz.

ofis masası

ofis masası

Bunun dışında ofislerde bağlı olunan organizasyon ya da firmanın amblemi, aksesuarları ve benzer görsellerinin çeşitli yerlerde yer alması aksesuar görevini görecek ve personellerin kendilerini daha güçlü hissetmelerini sağlayabilecektir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*