Mutfak evimizin en önemli ve en çok kullanılan bölümüdür. Özellikle ev hanımlarının uzun zamanlar geçirdiği bu bölmeyi dekore ederken özenli davranmaları gerekiyor. Yemek pişirilen, yenilen, dostlarla birlikte oturup çay içilen bölmenin daha pek çok işlevi vardır.

küçük mutfak

küçük mutfak

Mutfak dekorasyonun en büyük belirleyicisi, odanın büyüklüğüdür. Küçük bir oda ise sadece yemek yapılan ve bulaşık yıkanan bir oda olan mutfak, eğer orta büyüklükte ise dekorasyona oturma ve yemek odası olarak da kullanılabilir.

Mutfak Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evin en önemli kısmı olan mutfağı dekore ederken dikkat etmeniz gereken bazı önemli unsurlar vardır. Bu unsurlara dikkat ederek şık ve kullanışlı bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Öncelikle eşya seçerken mutfağın büyüklüğünü ve evin genel dekorasyonuna dikkat etmelisiniz. Küçük bir mutfak da kullanılan büyük kaba eşyalar mutfağın kullanımını zorlaştıracaktır.

mutfak dekoru

mutfak dekoru

Mutfak dolabının olabildiğince çok bölgeye ve kapağı olmasına özen gösterin. Mutfak dolabının çok olması, alanda çalışırken daha rahat hareket etmenizi sağlar. Duvar ve dolap renginin açık olmasına özen gösterin.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*