Ev kadınlarının bir türlü ayrılamadıkları alanlardan biri olan mutfaklar, kadınlara yönelik en iyi şekilde dizayn edilmeli ve bu dizayn, pratik ve kullanışlı hale getirilecek değerde olmalıdır. Her kadın, mutfağa girdiğinde uzun uğraşlar içerisinde yemek yapar, bulaşık yıkar,  tabak – çanak gibi eşyaları raflara dizer, buzdolabını düzenler ve buna benzer değerde birçok işi yapar. İşte bunların tamamı yapılırken de bazı şeylerin kullanışlı olması halinde her şey daha da pratikleşir.

Çoğu kadının yaptığı hatalardan biri de, “bir gün lazım olur” düşüncesiyle eski mutfak malzemelerini ya da eşyalarını atamamak oluyor. Oysaki bu eski eşyalarınızdan ne kadar hızlı ve ne kadar doğru bir şekilde kurtulursanız, yeni eşyalarınızı kullanım kolaylığı da bir o kadar hızlı olacaktır. Ayrıca daha ferah ve rahat davranacağınız depolama alanlarınızda eşyalarınız tıkış tıkış sıkıştırılmaktan da kurtulmuş olur.

Mutfak Eşyalarınızı Satın Alırken Dikkat

Mutfağınızı Daha Kullanışlı Hale Getirmenin 4 Yolu

Mutfağınızı Daha Kullanışlı Hale Getirmenin 4 Yolu

Eşyalarla ilgili olarak mutfağınızı daha kullanışlı hale getirmenin 4 yolu arasında ikinci madde önerilir: Hem dar hem de küçük bir tezgahınız varsa eğer, mutfağınıza eşya alırken gerçekten gerekli olup olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Mutfağınıza ne kadar haddinden fazla eşya alırsanız, o kadar çok hareket alanınız daralır. Çok fonksiyonlu eşyalar alıp tek parça ile birçok işinizi halledebilirsiniz.

Çeşitliliğe Son Verin

Eşyalarınızda çeşitlilik olmasın. Yemek takımı dışında her şeyden birer tane olması sayesinde hem mutfağınız rahatlayacak hem de mutfağınızda ki kullanım alanınız da açılmış olacaktır.

Mutfak Raf ve Dolaplarını Kendinize Göre Ayarlayın

Mutfak dolaplarınız, mutfak raflarınız ve dahası… Bu alanların kullanım kolaylığını kendinize göre düzenlemelisiniz. Dolabınızı kendinize göre düzenlemeniz sayesinde en çok kullandığınız eşyaları olduğu yerden daha kolay çıkarabilir ve mutfağınızın dağılma riskini en aza indirebilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*