Alçıpen tavanların nişlerin, sıklıkla kullanıldığı iç mekan dekorasyonunda son trend ise LED aydınlatmalar. Neredeyse yeni konut projelerinde yer alan mimari tasarımların hemen hepsinde led aydınlatmalar yer alıyor. En çok uygulama alanı bulunan kısım ise salon ve antreler. Evin girişine ve salonuna çarpıcı ve göz alıcı bir görünüm kazandırırken ferah ve soft bir alan yaratıyor.

led

led

Salon Ve Antre Aydınlatmaları

LED (Light Emitting Diode) aydınlatma, uygulama yapılacak salon ve antrenin yapısına göre belirlenmelidir. Asma tavanın, ek duvarların içlerine yerleştirilen LED ışıklar ile yumuşak ve ferah bir görüntü elde edilir. Tablo veya ayna arkasına yerleştirilen LED aydınlatmalar şık ve dekoratif bir derinlik kazandırır.  Dekorasyon, evin giriş kısmında spot ampullerle de desteklenebilir.

led aydınlatma

led aydınlatma

Salon bölümünde odanın büyüklüğü ve duvarların boyası aydınlatmada belirleyici unsurlardır. Koyu renkli duvarlar ve geniş metrekareler için için daha fazla aydınlatmaya ihtiyaç duyulur . Genel aydınlatma ürünleri, tavan lambaları, şık tasarımlı avizeler  ve enerji verimliliği mekana göre değişebilir. Duvar aplikleri, lambaderler ve LED aydınlatmalar mekanda yaratılan estetik konseptin birer parçasıdır.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*