Çalışma saatleri ve ofisler, insanların hayatında büyük bir yer kaplarlar ve bu yüzden sık sık bulunulan bu ortam, çalışanların psikolojik ve fizyolojik sağlığı açısından iyi bir şekilde düzenlenmelidir. Aksi durumda iç karartıcı ve kötü düzenlenmiş bir ortamdan çalışmak oldukça zorlayıcıdır ve çalışma isteğiyle beraber, verimliliği de epey azaltır.

ofis dekoru

ofis dekoru

Motivasyon Arttıran Ofis Düzenlemeleri

Ofis dekorasyonu ile ilgili dikkat edilmesi gereken ilk şeyi dekorasyonda abartılardan kaçılması ve olabildiğince sade bir ortam yaratılması gerektiğidir. Çünkü abartılı ve çok karışık olan tasarımlar sürekli göz önünde olduğu için, kişinin dikkati oraya kayabilir ve bu da dikkat eksikliğine sebep olur.

Kişinin oturacağın masanın konumu da verimlilik ve psikoloji açısından oldukça önemlidir. BU yüzden masa, soldan ışık alacak şekilde ayarlanmalı, sade ve kullanışlı olacak bir şekilde düzenlenmelidir.

ofis tasarımı

ofis tasarımı

Ofiste kişiyi yormayacak ve dikkatini dağıtmayacak huzur veren ama uyku getirmeyen şarkılar olmalıdır. Bu yüzden ofislerde mutlaka bir müzik sisteminin bulundurulması gerekir.

Kalabalık olan ofislerde hem eğlenceli olması, hem de gelen misafirlerin çalışanı kolay bulması açısından her bir çalışanın masasının üzerine isminin yazıldığı eğlenceli levhalar asılabilir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*