Oturma odalarının tamamında kanepe bulunması gibi bir zorunluluk yer almıyor. Oturma odalarınızda ferahlık hissini elde etmek istiyorsanız, bazı noktaların boş kalmasını sağlamalısınız. Tekli sandalye ve kahve masası mobilyalar kullanmayı düşünüyorsanız, bu mobilyalarınızın etrafına ufak sehpalar yerleştirmeyin.

oturma odası

oturma odası

Tekli, yatar koltuklarınızın ve taburelerinizin mutlaka köşe noktalarına denk gelmesini sağlayın ve uyumlu bir şekilde dizmeye çalışın. Samimi sohbetlerinizin daha koyu ilerlemesini istiyorsanız dekorasyon içerisinde büyük bir öneme sahip olan modern bir halı modeli kullanın. Ayaklı lambaları ise istediğiniz zaman değiştirebileceğiniz ve ayaksız hale de getirilebilen modellerden seçin. Böylelikle aydınlatma ürünlerinizi ortam aydınlatması amaçlı olarak da kullanabilirsiniz.

oturma odası dekoru

oturma odası dekoru

Renk Seçimleri Nasıl Olmalı?

Renk seçimlerinin mekanlarınızı daha ferah gösterebileceğini unutmayın. Odaların ufak olmasının ise her mobilyanın ve aksesuarın beyaz renkli olması gerektiğini göstermiyor. Duvarlarınızda mor ve bordo rengini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pencerelerin çerçeveleri ve pencere altında yer alan kaloriferleri ise parlak beyaz renkli yapıları sebebiyle aksesuarlar ile hareketlendirebilrisiniz. Aksesuarlar ile renk uyumunu ve bütünlüğünü elinizden geldiğince sağlamaya çalışın.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*