Isınmanın oldukça pahalı bir iş olduğu günümüzde bir evi ısıtmak kadar sıcak tutmak da bir sorun. Eğer camlarınız tasarrufa uygun değilse evi ne kadar ısıtırsanız ısıtın  sıcaklık kısa zamanda dışarı kaçacaktır.

Isıcam Enerji Tasarruflu Yeni Nesil Camlar Sinerji ve Konfor

Isıcam Enerji Tasarruflu Yeni Nesil Camlar Sinerji ve Konfor

Aynı zamanda soğuk hava eve girdiğinden yakıt sarfiyatınız her geçen güna artar. Bu sorunlara bir çözüm bulmak için harekete geçen cam firmaları ilk denemeler sonunda büyük oranda ısı tasarrufu sağlayan yeni camları ürettiler.

Dünyanın enerji tüketiminin %45’inden fazlasının evlerde yapıldığı ve bu tüketimin %25’inin tasarrufsuz camlar nedeniyle gereksiz yere kullanıldığı düşünülürse konunun ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılabilir.

Ülkemizde enerji tasarruflu camlar denince akla ilk olarak Isıcam geliyor. Çift taraflı cam sistemi olan Isıcam, ısının %80 den fazlasını ev içinde tutabiliyor. Ayrıca bu tip ısıcamlar sağlamlığı ile de hem hırsızlığa karşı hem de kırılma tehlikesine karşı önlem anlamına geliyor.

Isıcam’ı diğerlerinden ayıran bir önemli özellik de Isıcam’ın güneş ışığını ev içine almada diğer camlara göre çok daha başarılı olması olarak gösteriliyor.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*