Kitap okumayı ve satın almayı sevenlerin en büyük sıkıntısı bu değerli kitapları yerleştirecekleri alanlar için en ideal olan formülü yakalamaktır.

kitaplıklar

kitaplıklar

İyi bir kitaplık çok fazla rafın olması ile sağlanacak olan bir yöntem değildir. Rafların fazla olması kitapların ayrılması için oldukça önemli olup dizaynı için daha fazlı projelerin bulunması gerekir.

kitap

kitap

İdeal Bir Kitaplık Oluşturma

İdeal bir kitaplık hem fonksiyonel olarak sizin ihtiyacınıza uygun olurken hem de ortam ile uyumlu olması gerekir. Bunun yanı sıra fazla olan raflarınıza odanızın dekorasyonunuza uygun olup sizin zevkiniz yansıtan çeşitli obje ya da nesneler ile canlandırabilirsiniz. Ayrıca albüm ya da cd gibi genel olarak kullanacağınız şeyleri de bu alana koymanız ideal olur.

kitaplık

kitaplık

Kitapların Yerleşimi Nasıl Yapılmalı?

Kitaplık yerleşiminde öncelikle üst raflara en ince formda olan kitapları koymanız aşırı ağırlık yüklenmesini engelleyeceğinden önemlidir. Orta raflar görüş hizanızda olduğundan bu raya sevdiğiniz kitapları ya da seri olan kitapları yerleştirebilirsiniz. En alt saf kalın ve ebat olarak uzunluğa sahip olan kitap ve ansiklopediler için en uygun alanlardır.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*