Bazı zamanlarda, evde yaşanan en küçük problem bile insanların gözünde büyür ve içinden çıkılmayacak bir hale döner. Fakat bazı pratik bilgiler ile bu zorlukların üstesinden gelerek ve zamandan tasarruf ederek insanların kendine daha çok vakit ayırması mümkün. İşte hayatı kolaylaştıran pratik bilgiler…

hayat

hayat

Kolay Yöntemler le Sorunlara Çözüm Bulmak Mümkün

Kabaran ve leke bırakan ütüler büyük sorun yaratır. Bunu gidermek için bir beyaz kâğıda bolca tuz dökülmeli ve çalışır vaziyette olan ütü, bu kâğıdın üzerinde 10 dakika bekletilmelidir. Ayrıca ütünün içerisinde su olmamasına dikkat edilmelidir.

Eskiyen, paslanan kapı ve çekmeceler bazen sorun yaratabilir ve açılıp kapanırken sürekli gıcırdayabilir. Bunu durdurmak için gıcırdayan yerlere vazelin sürülmelidir.

pratik bilgi

pratik bilgi

İç kısmı eskiyen duvar saatleri olduğunda yenisini almaya gerek yoktur. Yalnızca panelin içi sökülüp, iç kısma yeni bir desenli kâğıt yapıştırılarak da saat yenilenebilir.

Vazoların dibini temizlemek için dibine yumurta kabuğu, bulaşık deterjanı ve biraz su koyup çalkalamak gerekir.

Halıya dökülen kırmızı şarapların lekesi kolay kolay çıkmaz. Beyaz şarap ise, kırmızı şarap lekesini geçirmek için bire birdir. Ayrıca halıda oluşan diğer lekeler için maden suyu kullanılması da faydalı sonuç verebilir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*