Gençlerin en fazla vakit geçirdikleri manevi olarak değeri yüksek mekanlar arasında odaları bulunmaktadır. Genç odalarının dekorasyonu konusu ise ebeveynlerinin sorumlulukları arasındadır. Bir genç odası dekorasyonu yapmaya karar verdiyseniz öncelikle çocuğunuzu iyi tanıyor olmanız gereklidir.

çocuk odasi

çocuk odasi

Çocuğunuzun kişisel özelliklerine göre mobilya ve aksesuar seçimi bir genç odası dekorasyonunun olmazsa olmaz kuralları arasındadır. Çocuğunuzun ilgi alanları, hobileri ve favori kahramanlarından oluşan bir oda yaratmanız durumunda daha keyifli bir dekorasyona imza atmış olursunuz.

Genç Odası Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Dekorasyonun renk seçimini yaparken ise, daha çok cinsiyetine göre hareket etmelisiniz. Kız çocukları genellikle pembe ve kırmızı gibi renklerden hoşlanırken, erkek çocukları daha çok koyu tonlardaki siyah, kahverengi ve gri gibi renklerden hoşlanırlar.

çocuk odası dekorasyonu

çocuk odası dekorasyonu

Halı ve duvar renginizi seçerken buna göre hareket ederseniz kusursuz bir dekorasyona imza atmış olursunuz. Ayrıca duvar kağıtlarının da günümüzde fazlasıyla popüler olması sebebiyle üzerinde çocuğunuzun favori film ve çizgi film kahramanlarının yer aldığı duvar kağıtlarından satın alıp dekorasyonunuza uygulayarak çocuğunuzu daha mutlu edebilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*