Yaz aylarının o cıvıltılı ve sıcak günlerini geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde ufaktan kış ayları içinde hazırlık yapmaya başlamak en doğrusu olacaktır. Kışlık yiyecekler ve türlü yemeklerle doldurulan buzdolapları kışın geldiğini gösteren en büyük örneklerden birisidir. Yazın tüm pencerelerin açık olduğu, halı ve yorgan ihtiyacı hissetmediğimiz evlerimizde yavaştan kış dekorasyonunu almalı.

kış dekoru

kış dekoru

Evinize Yeniden Şekil Vermenin Zamanı Geldi

Öncelikle kışın en çok ihtiyaç duyacağımız şeyin ısı olacağını düşünmeli ve evde ısının rahatlıkla dolaşabileceği bir dekorasyon belirlemelisiniz. Kaloriferlerin bulunduğu alanların önünün kapatılması ısının rahat dolaşmasını engeller. Bu tür engellerden uzak olmak için öncelikle kaloriferlerin önünün açılması gereklidir. Yazlık perdelerinizi çıkartarak daha kalın ve soğuk geçirmeyecek perdelerle camlarınızı kapatmanız ısının dışarı çıkmasını engeller.

kışlık mobilyalar

kışlık mobilyalar

Yerlerde olabildiğince yoğun halı kullanmanız ısının tutunabilmesini sağladığı için ev dekorasyonunda önemli bir rol oynar. Her odada büyüklüğe göre bir ya da iki halı kullanmalısınız. Son olarak, yataklarınızda daha kalın yorganlar kullanmanız uyurken ihtiyaç duyacağınız sıcaklığa kavuşmanızı sağlar.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*