Ev dekorasyonu konusunda hanımların en önemsediği yerlerin başında mutfak gelir. Çünkü mutfak onların bir nevi iş yeri gibidir. Mutfak zamanlarının en fazla harcandığı yerde olmaktadır. Bu nedenle hanımlar mutfak dekorasyonu konusunda tavizsiz olur. İstedikleri her şeyin gerçekleşmesi ve yerine getirilmesi gerekir.

mutfak dekorasyonu fikirleri

Mutfak dekorasyonu konusunda hanımların en çok önemsediği konu aradığını kolayca bulacağı şekilde yapılmasıdır. Bu nedenle dekoratörler buna çok özen gösterir. Hanımım mutfak tezgahı etrafına mutfak da kullanacağı aletlerin bir uzanımlık mesafede olmasını sağlar. Eğer mutfak dar bir alana kurulmuş ise dört duvarı da değerlendirerek alan kazanmaya çalışır.

Mutfak tezgahı ve çevresi kolay silinebilir malzemeden yapılmalıdır. Çünkü yemek pişerken etrafa dağılan yemek ve yağları hiç de hoş olmayan bir görüntü sağlar. Bunun yanında ahşap olarak kullanılan malzeme de ısıya ve buhara dayanıklı olmalıdır. Yoksa buhardan kaynaklı çok çabuk bir şekilde kaplamaları kalkacaktır.  Kullanılan ahşap ve diğer malzemelerde yapıştırıcı gibi diğer elementlerin kanserojen ihtiva eden malzemelerden yapılmamış olmasıdır.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*