Bazı insanlar yaşam alanlarından değişiklik yapma gereği duyarlar. Bunun için ev ve iş yerlerinde çeşitli dönem dekorasyon uygulaması yaptırılır. Bilinen dekorasyon çalışmaları duvar boyası, duvar kâğıdı, aydınlatma yeniliği, zemin yeniliği olarak bilinir.

ev dekorasyonu

ev dekorasyonu

 

Ev dekorasyonunda kullanılan her malzeme özenle seçilmelidir. Evin dekorasyonun belirleyecek nedenlerin başında metrekare genişliği ve ev aydınlatmasının durumudur.

Ev Dekorasyonunda Mobilya Tercihi

Küçük metrekareye sahip olan evlerde ise yapılacak dekorasyon çalışması çok farklı olur. Küçük metrekareye sahip evlerde dekorasyon çalışmasında ayna kullanılırken, bu durumun evin oturma alanına derinlik kazandırır.

ev dekorasyonu

ev dekorasyonu

 

Ev dekorasyonunu önemli kılan nedenlerin başında yaşam alanı için seçilen oturma gruplarıdır.  Tercih edilen mobilya ve oturma gruplarının fonksiyonel olması gerekir.

Ev ve iş yerlerinde dekorasyon çalışmaları yaptıranlar, düz ve desenli duvar kâğıdı yaptırırlar. Duvar kâğıdı tercihi mobilya ve zemin malzemesi ile uygun göstermelidir.

ev dekorasyonu

ev dekorasyonu

 

Yaşam alanlarında uygulanan dekorasyon çalışmalarından biriside aksesuar seçimi olmuştur. Ev konseptini tamamlayan aksesuarlar biblo, tablo ve saat gibi ürünler olmuştur. Ev dekorasyonu genelde mimarlık firmaları tarafından yapılan çalışmalar ile neticelenir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*