Hemen her genç kızın çocukluğunda bir pembe panjurlu evi olur ama nedense kimse çocukken içinde neler olacağını pek düşünmez.

dekorasyon

dekorasyon

Oysa bir eve sahip olmak yetmez, o evin içini kendi düşleriniz doğrultusunda döşemek ve içinde kendinizi rahat, huzurlu hissetmeniz son derece önemlidir. Yoksa günün yorgunluğu sonrası ev sizi boğabilir. Bir mobilyacıdan en pahalı eşyaları alıp, evi döşemek yetmez. Ev dekorasyonu sanattır.

Ah O Çiçekler

Biz şimdi pek çoğumuzun belki de aklına gelmeyen bir konudan bahsedeceğiz. Kurumuş çiçekler.  Hani sevdiklerimizden gelen ama sonra bir çöpe attığımız. Aslında onlardan ev dekorasyonunda çok güzel faydalanabiliriz. Nasıl mı? Hemen yanıt verelim.  Kurutulmuş çiçeklerin üzerine, çiçeğin cinsine göre, örneğin gül ise gül esansı ve/veya parfümü sıkarak bir köşeden evinizde oda kokusu olarak kullanabilirsiniz.

alternatif

alternatif

Özel bir masa yaptırabilirsiniz. Altı ahşap, üzerinde cam olan bir orta sehpa masası hiç fena olmayacaktır hani. Ya da bir tepsi olabilir. Beyaz porselen bir tepsi üzerine kurumuş çiçekleri dizin, üzerine sıvı reçine döküp, spatula yardımıyla reçineyi dağıtın. Kuruyunca alın size farklı bir tepsi.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*