Mobilyalarınız ile uyumlu olan ufak ve tamamlayıcı özellikli aksesuarları seçerken birtakım noktalara dikkat etmelisiniz. Aksesuarlarınızın her zaman mobilyalarınız ve dekorasyon stiliniz ile uyumlu olması gerekmemektedir. Örneğin şık ve beyaz bir koltuk takımının yer aldığı salonunuzda siyah ya da farklı renklerde ufak aksesuarlar kullanabilirsiniz.

aksesuar

aksesuar

Farklı renklerdeki aksesuarların dekorasyon içerisinde yer alması, renk uyumluluğunun ve bütünlüğünün tamamlanabilmesi için önemlidir. Yemek masanızın üzerine ortamınıza uyan bir vazo ya da çiçek koyabilirsiniz. Aynı şekilde küçük biblolar ve vitrin aksesuarları da kullanabilirsiniz.

Aydınlatma Ürünleri ve Aynalar

Aksesuar seçimlerinizde önemli olan bir diğer nokta ise abajur ve aydınlatma ürünlerinin kullanımıdır. Aydınlatma ürünlerinizi her zaman ışığı en iyi yayabilecek şekilde yerleştirmelisiniz. Işık doğrudan gözünüze gelerek sizi rahatsız etmemeli. Ayrıca bu tür aksesuarları dekorasyonunuz da ön plana çıkartmak istediğiniz noktalara doğru yansıtarak da kullanabilirsiniz.

ayna

ayna

Yemek masanızın yer aldığı bölgede ayna kullanmanız, mekanınızın daha ferah ve geniş gözükmesini sağlayabilir. Aynanız tercihinize göre yemek masanız ile aynı tonlarda çerçevelere sahip olabilir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*