Satın aldığımızı eşyaların hepsi bir gün eskir ve birçoğumuzu bu eşyaları çöpe atarız. Ancak çöpe atılmak yerine, geri dönüşüm fikirleri kullanarak, eski eşyaları değerlendirmek mümkündür. Eski eşyaları evlerin başka köşelerinde tekrar kullanılabilir bir hale getirmek; ev bütçesine katkıda bulunabileceği gibi, dekorasyon ufkunuzun da gelişmesini sağlayacaktır. Tabi ki bahsedilen geri dönüşüm kutusuna atılan kıyafet ya da plastik gibi eşyalar değildir.

eski eşyalar

eski eşyalar

Geri Dönüşüm Eşyaları

Evdeki atılacak ya da artık kullanmadığınız ahşap eşyalardan, çok değişik tasarımlar yapabilirsiniz. Mesela ahşap eşyalardan büyük ebatta olanlarını dönüştürerek, yatak başı haline getirebilirsiniz.

Ahşap eşyaları biraz daha küçük parçalara ayırarak, mutfak dolaplarının yenilenmesinde kullanabilirsiniz. Bunun için tabi ki bazı malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Bu iş için ideal olan ahşap parçaları, eskiyen sandalyelerden ya da masalardan temin edilebilir.

eski oklavalar

eski oklavalar

Evdeki atık ahşap malzemelerinden, bahçe dekorasyonunda da faydalanabilirsiniz. Bahçeye yapacağınızı küçük bir çardak yerinin malzemelerinin bir kısmını, atılacak ahşap malzemelerinden temin etmeniz mümkündür. Tabi ki biraz vernik ve boyaya da ihtiyacınız olacaktır.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*