Duvar dekorasyonunuzu yaparken öncelikle renklendirme ile başlamalısınız. Renklendirmeyi boya, duvar kağıdı ya da doğal taşlar ile yapabilirsiniz. Mekanınızı açık renkli tonlarda boyarsanız daha geniş ve ferah bir mekan elde edebilirsiniz.

duvar

duvar

Duvar kağıtları kullanmak istiyorsanız mobilyalarınızın yapısı ile uyumlu olan duvar kağıtları seçmelisiniz. Koltuk takımlarınız, perdeleriniz düz ve desensiz bir tasarıma sahip ise duvar kağıtlarınızı desenli ve renkli seçerek dengeyi sağlayabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Nasıl Seçilmeli?

Herhangi bir desende ve renkte duvar kağıdı seçimi yaparken, suya ve darbelere karşı dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Duvarlarınız için bir diğer seçenek ise duvar taşlarıdır. Duvar taşlarını tek bir duvar üzerinde kullanarak alternatif bir duruş elde edebilirsiniz.

 

Duvar renklendirmesinde odanıza derinlik katabilecek olan aynaları da kullanabilirsiniz. Duvarın en uygun noktasını belirledikten sonra, o bölgeye uygun olan boyutlara sahip bir ayna kullanarak, mekanlarınızı olduğundan daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz.

Duvar kağıtları, aynalar ve boyalar dışında duvarlarınıza sevdiğiniz tabloları ve modern tasarıma sahip olan duvar saatlerini de koyarak çeşitlilik elde edebilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*