Deniz kenarında yaşam sürenlerin genel itibari ile uyguladıkları deniz temalı dekorasyon denizin bulunmadığı mekanlarda da kendini göstermeye başladı. Denizci stili dekorasyonun bu denli beğenilmesin deki temel neden ise huzur, sakinlik ve farklılığı doğal güzellikle mekanlara taşıması yüzündendir.

deniz temalı

deniz temalı

 

Denizci stili dekorasyon uygulamasında belli kurallar vardır. Bu kurallar harici en ufak uygulama mekanda zıtlık yaratarak dekorasyonu bozan bir yansıma yaratır. Kurallara uygun dekore edilen mekanda ise muhteşem bir doğallık yaşatır.

Deniz Temalı Dekorasyonda Uyulması Gereken Kurallar

  • Aksesuar seçiminde deniz ve denizciliği çağrıştıran yelkenli, deniz temalı tablolar, dümenler, denizanası gibi benzer ürünler kullanılır.
  • Mobilya seçiminde genellikle ahşap ağırlıklı olup bambu veya rattan gruplar kullanılması mekânda derinliği artırır.
deniz temalı çocuk odası

deniz temalı çocuk odası

  • Mobilya kumaşları, yastıkları, perde gruplarında genellikle keten kullanılmasının yanı sıra ipek ve pamuklu gibi doğal kumaşlarda yer alır.
  • Kullanılan kumaş, yastık, perde ve buna benzer ürünlerde desenlerde oldukça önemlidir. Desenler çizgili olabileceği gibi denizi ve denizciliği çağrıştıran objelerin bulunduğu kumaşlarda seçilebilir.
  • Renk seçiminde mavi, beyaz ve kırmızı ağırlıktadır.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*