Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, renklerin insanlar üzerinde ciddi bir etkisi var. Nasıl ki gördüğünüzde ya da üzerinize giydiğinizde kendinizi iyi hissettiğiniz renkler varsa, görmekten hoşlanmadığınız renkler de mutlaka vardır. İşte dekorasyonda da durum aynen böyle, sonuçta evinizi neden dekore etmek istiyorsunuz, eski halini görmekten sıkıldığınız ve bir yenilik yapmak istediğiniz için. Bu değişiklik sırasında tercih edeceğiniz renkler elbette sevdiğiniz renkler olacaktır.

dekorasyonda renkler

dekorasyonda renkler

Dekorasyonda Renkler Neden Önemli?

Yeni bir koltuk takımı almak yerine eski koltuklarınızı sevdiğiniz renklerde yeniden kaplatarak havasını değiştirebilir, belki küçük olan salonunuzu daha ferah göstermek için duvarlarınızı açık renklere boyayabilirsiniz. Renkli büyük koltuk yastıkları, sevdiğiniz desenlerden oluşan perdeler, sizin de ruh halinizi iyileştirecektir.

dekorasyon renkleri

dekorasyon renkleri

Mesela yıllardır kullandığınız o koyu renklerin hâkim olduğu halınızın yerine renkli ve daha modern bir halı seçebilirsiniz. Dekorasyonda renkler sandığınızdan daha önemlidir ve elde edeceğiniz sonucun başarısını etkileyecektir. Siz de alacağınız sonuçtan memnun kalmak istiyorsanız, dekorasyondaki önceliğiniz sevdiğiniz renkler olsun, göreceksiniz ki böylesi psikolojiniz için de son derece olumlu olacaktır.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*