Dekorasyonda ayna faktörü azımsanamayacak kadar çok ve işlevli özelliğe sahiptir. Bu yüzden ofis veya ev dekorasyonunda ayna bulunması dezavantajlı bir durumdan avantajlı duruma geçmenize yardımcı olabilir.

Dar ve karanlık ortamlar için ayna faktörü kesinlikle ilk adım olmalıdır. Çünkü güçlü bir ışık ayna sayesinde eşit biçimde dağılabilir, dahası dar odayı daha geniş ve ferah görünüme kavuşturabilir.

ayna

ayna

Aynanın bir diğer özelliği ise misafirperver ürün olmasıdır. Bu yüzden feng- shuı, dekorasyonda aynanın, misafirin girdiğinde ilk görebileceği ya da odalarda göze çarpar bir noktada bulunması gerektiğini vurgular. Kişinin içeri girdiği anda ayna ile karşılaşması hem pozitif bir hava oluşturacak hem de olan stresin azalmasına yardımcı olur.

Salonlar için Ayna

Salonlarda kullanılan aynalar, dilerseniz daha gösterişli dilerseniz de sade ve oda görüntüsünü simetrik göstermek için kullanılabilir.

ayna dekorasyonu

ayna dekorasyonu

Amaca yönelik olacaksa, özellikle dar salonlarda yemek masalarının yan tarafında yer alması daha şık ve elit görünüm sağlayabilir. Simetrik isterseniz ikiz aynaları tekli koltuklarınızın ya da abajurlarınızın arkasında yer verebilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*