Çocuk odası dekorasyonu ev dekorasyonunda en fazla dikkat etmemiz gereken konuların başında gelir. Çünkü çocuklarımız büyüme ve gelişme safhasında her türlü tehlikeye açık haldedirler. Bu nedenle çocuklarımızın öncelikle sağlığını düşünmeliyiz. Çocuk odası dekor edilirken bu nedenle de öncelikle sağlıklı mobilya ve aksesuarlar almaya dikkat etmeliyiz.

Çocuk Odası Dekorasyonu

Mobilya alırken kullanılan malzemelerin kanserojen ürünlerden yapılıp yapılmadığını iyice araştırın. Hatta bu konuda alınmış olan sıhhi ve standart belgelerini isteyin. Eğer sıhhi malzemeden yapılmamış ise çocuklarımızın ciğerleri ciddi anlamda hasar görecektir. Özellikle yapıştırıcı kullanılmış mobilyalar teneffüs yolu ile çocuğumuzun ciğerlerine yapışacaktır. Bunun yanında dokunacağı malzemelerinde standartlara uygun olup olmadığını test edin.

Çocuk odası dekorasyonun da bir başka hassas konu da mobilyaların köşe noktalarının sivri olmamasıdır. Evlerdeki yaralanmaların büyük bir kısmı bu sivri noktalar yüzünden gerçekleşmektedir. Bu nedenle yuvarlak ve oval yapılmış mobilyalar tercihiniz olmalıdır. Elektrik fişleri çocuğun ulaşamayacağı yerlerde veya özel olarak korunaklı halde olmalıdır. Çocuklar elektrik prizlerine ayrı bir merak duyduklarından tehlike her an yanı başımızda bekliyor olacaktır.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*