2014 bahçe trendinin bonsai gibi saksı çiçekleri olması dolayısı ile toprakla mücadele oldukça düşmüş durumda. Çoğu çiçek için sadece sulama yetiyor. Ancak hangi çiçeğin ne tip güneşten hoşlandığını, hangi toprakta yetiştiğini bilmek de önemli. Bahçenizin kenarına bir çok türü çıkan akasyalardan evinizin ruhuna uygun olanı ekebilirsiniz.

Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?

Örneğin sert kokulu akasyalar evinizdeki ve bahçenizdeki ciddi ve ağır dekorasyona uyum sağlayacaktır. Yumuşak kokulu hoş akasyalar ise evinize çekici bir hava katarlar. Eğer 2014 saksı modasına uymak istemiyor ve ben toprakla uğraşmadan yapamam diyorsanız belirli aylara dikkat etmeniz gerekli.

Örneğin Mart ayında toprak tava gelir ve ekilmesi kolaylaşır. Ancak Mayıs ayında toprak tavdan çıkar ve ısınır. Çoğu bitki toprak içinde ölür. Eğer özel bitkiler yetiştirmek istiyorsanız bunlar için yarasa gübresi denen yeni tip gübreden kullanabilirsiniz. Çiçek köklerini yakmayan yarasa gübresi toprağı belirli bir sıcaklıkta tutar ve bu sayede yağmur yağmayan veya toprağı sulayamadığınız günlerde de çiçek kökleriniz nemli kalır ve beslenmeye devam eder.

Yazıdaki Yorumlar
  1. Çok yararlı oldu bu bilgiler, teşekkürler. Kışın da bahçe keyfi yaşamak isteyenler icin…

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*