Evinizi tuttunuz sıra dekorasyon yapmaya geldi. En önemli noktalardan biri ev aydınlatma kısmı. Salon aydınlatma birkaç yerden olmalı. Tavandan, oturma seviyesinde ve bölgesel aydınlatma ürünleri kullanmak hem iyi bir ışık yakalamanızı hem de salonunuzu geniş göstermeyi sağlar.

aydınlatma

aydınlatma

Tavan aydınlatmasında avize kullanın. Avizelerin artık birçok çeşidi var kendi tarzınızı bulun. Sohbet ederken, kitap okurken tavandan salonun tamamını aydınlatmak yerine oturma seviyesinde aydınlatma kullanılabilir. Bunun için oturma grubunuzu ayaklı abajurlar aracılığıyla aydınlatabilirsiniz.

Evin Diğer Kısımları Nasıl Aydınlatılmalı?

Tek bir noktaya yoğun ışık veren led aydınlatma modellerini duvardaki tablolarınızı, raflarınızı aydınlatma için kullanabilirsiniz. Mutfak aydınlatmasında tezgaha yakın mesafeden sert olmayan ışık verilmeli. Dolapların altına yerleştirilen gizli ışıklar mutfakta çalışmanızı kolaylaştıracak. Yemek masalarında avizeler boy hizasından yüksekte olmalı.

ev aydınlatma modeli

ev aydınlatma modeli

Yatak odasında yatağın başında kullanılan abajurlar vazgeçilmez parçalar gibi. Ancak yatağın başında bulunan tablo ve dekorasyonun bütünlüğü düşünülerek abajur seçimi yapılmalı. Ayrıca ışığın seçimi de önemli. Yatakta eşlerin biri abajur ışığında kitap okumak isteyebilir diğeri loş ışıkta uyumak isteyebilir. Işığın bu ihtiyaçlara göre ayarlanması gerekir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*