Ahşap dekorasyon tekniklerini doğru şekilde kullandığınız zaman mekanınızın daha minimal bir hava içerisinde daha sıcak bir atmosfere sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Salonlarınızda bu havayı yakalayabilmek için açık renkli ahşap mobilyalar ve aksesuarlar kullanabilirsiniz.

ahşap

ahşap

Basit şekilde tasarlanmış ve oyma ile kakma gibi detaylara sahip olmayan mat ahşap mobilyalar bu tür salonlar için ideal mobilyalardır. Açık renkli ahşaplarınızı kontrast yaratacak şekilde koyu renkli olarak kullanarak evinizin dekorasyonunda bir bütünlük yakalayabilirsiniz.

Aksesuarlar Nasıl Seçilmeli?

Bronz ve bakır rengindeki aksesuarlar ise ahşap dekorasyonunuzda mükemmel bir uyum yakalayabilmeniz için ideal aksesuarlardır. Eskitme çanak, bakır işleme gibi alternatiflerden de yararlanabilirsiniz. Son yıllarda oldukça fazla tercih edilen loft mekan dekorasyonunda bu türün en çarpıcı örneklerine rastlayabilirsiniz.

ahşap salon

ahşap salon

Koyu renkli ahşap mobilyalardan tasarladığınız salonlarınızda şık bir ayna kullanarak ferahlık hissini elde edebilirsiniz. Aynalarınızın çerçevesini de yine aynı şekilde koyu ahşap detaylardan seçebilirsiniz. Gümüşlük gibi ufak aksesuarları ise aynalığınızın yakınlarına koyarak dekorasyonunuzda büyük bir derinlik elde edebilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*