Prefabrik evlerin, bildiğimiz betonarme evlere karşı birkaç bariz avantajı bulunmakta. Bunlardan en önemlileri betonarme yapılara göre daha ucuz ve daha güvenli olmaları.

Prefabrik ev modeli

Prefabrik evlerin daha ucuz olmasının nedeni, kullanılan malzemenin betona oranla son derece ucuz olması ve montajının kolaylıkla yapılabilmesi. Bu durum evin hem malzeme maliyetini hem de işçilik maliyetini minimuma indirmekte. Bunun haricinde kullanılan malzemenin, beton gibi sağlam ancak betona oranla son derece hafif olması bu malzeme ile yapılan evlerin oldukça güvenli olmasına olanak sağlıyor.

Prefabrik evlerin bir diğer avantajı ise taşınabiliyor olmaları. Evinizi, daha sonradan alacağınız bir arsaya, ufak işçilik bedelleri ile taşıtabilirsiniz. Peki bu evlerin modelleri ve fiyatları ne kadar. Prefabrik ev modelleri ve fiyatları 2013 yılında da aynı kalacak gibi. 1 katlı, 2 katlı ve 3 katlı modelleri bulunan prefabrik evlerin fiyatları çoğu zaman kat sayısına ve metre karesine göre belirlenmektedir. Yaklaşık olarak tek katlı bir prefabrik evin fiyatı 20,000 TL ile 55,000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*